ZMIEŃ MIASTO
 
ŁÓDŹ.png

#Minerska

administracja @Minerska

#Rzgowska

administracja @Rzgowska

Szafran Dorota zdjecie.jpeg

Dorota Szafran

Dyrektor szkoły

Oświata i wychowanie to jej zawodowa specjalność, ale i hobby. Jako nauczyciel historii pracowała w łódzkich i zgierskich szkołach. Pracując na Uniwersytecie Łódzkim wychowała dużą grupę nauczycieli, z których jest  dziś bardzo dumna. W latach 1998-2002 łódzki wicekurator oświaty. W latach 2004-2013 zastępca dyrektora w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Łodzi. Osiem lat życia poświęciła łódzkiemu samorządowi.

Od dziecka wierny kibic Łódzkiego Klubu Sportowego. Lubi piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę i lekkoatletykę. Chętnie i aktywnie kibicuje również innym sportom. Miłośniczka kultury ludowej.

2016-05-M.Feter_.jpg

Michał Feter

Dyrektor organizacyjny

Pasjonat sportu i specjalista w zakresie zarządzania projektami. Od 2002 roku zrealizował kilkadziesiąt projektów edukacyjnych i sportowych. Od 6 lat dyrektor w Szkole Gortata. Prywatnie zakochany w Hiszpanii, a szczególnie w Katalonii. Wierny fan wszystkich sekcji Łódzkiego Klubu Sportowego. Oprócz ŁKS namiętnie ogląda piłkarską ligę hiszpańską.

Macińska_Beata_zdjęcie.jpeg

Beata Macińska

pedagog szkolny

Pedagog z wieloletnim stażem pracy

z dziećmi i młodzieżą, specjalista terapii pedagogicznej i socjoterapii, instruktor harcerski oraz mama Kacpra i Kajtka.

Lubi eksplorować nieznane i mało uczęszczane zakątki naszego kraju. Czyta powieści psychologiczno–obyczajowe, kocha czarno-białe filmy.

Kierach Krystian.jpg

Krystian Kierach

koordynator sportu 

Trener z licencją UEFA A od 2010r. oraz Trenera Edukatora od 2018r. Trener drużyn młodzieżowych GKS Bełchatów S.A. (półfinały MP juniorów starszych w sezonie 2008/2009), trener drużyny rezerw GKS Bełchatów S.A. 2011 – 2018 r. (MESA, III liga, IV liga), trener pierwszej drużyny GKS Bełchatów S.A. I liga. Trener koordynator ds. szkolenia 2009 – 2019 GKS Bełchatów S.A. Członek Zarządu Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Członek Wydziału Szkolenia ŁZPN. Trener Edukator PZPN. Trener koordynator szkolenia w ŁKS Łódź S.A.

nauczyciele @Minerska

Szkoaa-Gortata_Kadra-1697.jpg

Sławomir Binkowski

historia i WOS

Absolwent historii UŁ. Wieloletni nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. W Szkole Gortata pracuje od chwili jej założenia. Wspólnie z Panią pedagog poświęca mnóstwo czasu na pracę wychowawczą z uczniami szkoły i ich rodzicami.

Alencynowicz_Justyna_zdjęcie.jpg

Justyna Alencynowicz

nauczyciel świetlicy

Absolwentka Szkoły Gortata oraz Uniwersytetu Łódzkiego, miłośniczka zwierząt, jazdy na rowerze oraz sportu, szczególnie siatkówki 🙂

ŁÓDŹ.png

Iwona Banaszczyk

język niemiecki

Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, nauczyciel dyplomowany języka niemieckiego, egzaminator egzaminu maturalnego z języka niemieckiego, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu "Zarządzanie Oświatą".

Cząstka_Magdalena_zdjęcie.jpg

Magdalena Cząstka

język polski

Nauczycielka z dłuuuuugim stażem. Lubi książki (papierowe) i filmy (stare). Nie zna się na sporcie, ale dzięki uczniom robi w tej dziedzinie postępy. Posiadaczka sporej liczby książek i jednego kota.

Dąbkoska Olga zdjęcie.jpg

Olga

Dąbkowska

matematyka

Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że to oaza spokoju, do klasy zawsze wchodzi

z gracją, aczkolwiek jak tylko na tablicy pojawi się napis „CISZA” wszyscy wiedzą,

że to koniec przelewek i czas wziąć się do pracy. Jeśli ktoś przypadkowo przechodząc obok klasy, w której prowadzi zajęcia usłyszy głośne „BUM” to znak, że uczniowie tak zafascynowali się matematyką, że nie usłyszeli polecenia. Jest fanką kultury fitness, w wolnych chwilach lubi ćwiczyć

w domowym zaciszu słuchając przy tym swoich ulubionych piosenek. Oprócz tego, fanka kryminalnych zagadek ukrytych

w serialach i książkach.

ŁÓDŹ.png

Monika Dudzińska

religia

Z łaciny „mono” – jeden. Ufam, że faktycznie udaje mi się jedno na różny sposób przekazać - choć pewnie nieudolnie, ale… "tylko to chcę powiedzieć, tylko o tym śpiewać: każdy po to się urodził, żeby iść do Nieba" 😉

Guzek_Marzena_zdjęcie.jpg

Marzena

Guzek

nauczanie wczesnoszkolne

Absolwentka Kolegium Nauczycielskiego

w Zgierzu oraz Uniwersytetu Łódzkiego, magister pedagogiki wczesnoszkolnej 

i przedszkolnej. Uprawnienia: kierownika wycieczek szkolnych i obozów wędrownych, wychowawca kolonijny. Uczestniczka wielu szkoleń i warsztatów z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej m.in. trudnych zachowań, zaburzeń integracji sensorycznej, zaburzeń komunikacji uczniów, zabawa i bajka w terapii pedagogicznej, gry i zabawy matematyczne.

Prywatnie mama Damiana i Dominika lubiąca taniec.

Jąkalska_Aneta_zdjęcie.jpeg

Aneta

Jąkalska

nauczyciel świetlicy

Absolwentka UŁ, aktualnie studentka Uniwersytetu Warszawskiego. Pasjonatka siatkówki męskiej i jazdy na rolkach, dawniej zawodniczka jednego z łódzkich klubów piłki siatkowej. 

ŁÓDŹ.png

Anna

Juszkiewicz

informatyka

Magister matematyki. Ukończyła UŁ matematyka i studia podyplomowe

z informatyki na PŁ. Ukończyła wiele kursów informatycznych. Czynnie uczestniczy

w międzynarodowych projektach Safer Internet, CodeWeek, Hour of Code. Zafascynowana matematyką

i komputerami.  Uczestniczyła

w międzynarodowym projekcie Comenius The Mystery Of Europe (Film).  Od lat uczy matematyki i informatyki. Otrzymała Certyfikat NR 19/2014 Nauczyciel Nowator w 2014 ŁCDNiK. Uczestniczyła

w wdrażaniu platformy e-learningowej „Łódzka Platforma Edukacyjna” oraz

w projekcie e-podreczniki na PŁ. Udział

w projekcie „Każde dziecko jest zdolne”, „Latarnicy”.

Kocha morze i jazdą na nartach.

Korona_Elwira_zdjęcie.png

Elwira

Korona

język angielski

Nauczyciel z pasją:) Miłośniczka muzyki rockowej i jazzowej. Uwielbia podróże, wędrówki po górach i polskie kino przedwojenne.

Kościuszko_Magdalena_zdjęcie.jpg

Magdalena Kościuszko

Muzyka, WOK

Magister sztuki Akademii Muzycznej

w Łodzi, dyrygentka, pianistka. Potrafi rozśpiewać nawet najbardziej zagorzałego kibica każdego klubu sportowego. Prywatnie pasjonatka gotowania, podróży

i jazdy na rolkach. 

ŁÓDŹ.png

Joanna

Kutyła

edukacja wczesnoszkolna

język polski

Miłośniczka literatury, teatru oraz kina. Podróżniczka - amatorka, głównie po południowych Niemczech, Włoszech

i Hiszpanii, wierna fanka Gaudiego. Sport ... to chyba tylko nordic walking. Prywatnie mama Artura i Soni oraz właścicielka psa rasy shi-tzu.

Kuzio-Bilska Bożena zdjęcie.jpg

Bożena Kuzio-Bilska

plastyka, technika

Artysta plastyk lubiący dzielić się swoją wiedzą, zachęcający uczniów do twórczego myślenia i działań kreatywnych. Zajmuje się wieloma dziedzinami sztuki, wystawia prace w galeriach sztuki i muzeach w Polsce i za granicą. - http://bozenakuzio.pl/

Michalak_Magdalena_zdjęcie.jpg

Magdalena Michalak

język polski

Nauczyciel mianowany. Związana ze Szkołą od samego początku (2011). Uczy języka polskiego i zawsze jest wychowawcą co najmniej jednej klasy, zdarzały się też pracowitsze lata;) Egzaminator maturalny.

Modnicki_Daniel_zdjęcie.png

Daniel

Modnicki

chemia

Uczy też w innych szkołach przedmiotów zawodowych (technik farmaceutyczny), nauczyciel akademicki (farmacja, kosmetologia). Naszych sportowców zachęca do nauki chemii tematami związanymi ze sportem. Ale też przeciwdziała negatywnym pomysłom…

o dopingu…w sensie farmaceutycznym wie wszystko ;) Miłośnik Łodzi (nic, co łódzkie

nie jest mi obce…). Filatelista – polskie znaki pocztowe okresu 1944-1989.

ŁÓDŹ.png

Dorota

Mrozik

edukacja wczesnoszkolna

Kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, również z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Praktyk alternatywnych metod nauczania: pedagogika M. Montessori i waldorfska. Miłośnik przyrody z ukierunkowaniem na drzewa.  Prywatnie specjalista…prawie we wszystkich dziedzinach – babcia dobra rada.

ŁÓDŹ.png

Magdalena Ostatek

biologia

Uwielbia wszystko co związane z przyrodą. Kocha kajakarstwo - na szlaku poznaje się piękną przyrodę i spotyka niezwykłych ludzi.

Pietrzak_Aleksandra_zdjęcie.jpg

Aleksandra Pietrzak

język polski

Z wykształcenia filolog polski

i neurologopeda, nauczyciel z powołania, prywatnie mama, miłośniczka filmów dokumentalnych i kuchni włoskiej. Pasjonatka językoznawstwa i literatury

XX-lecia międzywojennego. Pedagog z dużą dawką energii i pomysłów, w oczach uczniów troskliwa i wymagająca.

ŁÓDŹ.png

Ilona

Szymańska

matematyka

Absolwentka UAM w Poznaniu, specjalistka od matematyki finansowej, od 2014 roku związana z nauczaniem.  Dzień bez matematyki uważa za stracony, więc prace domowe po każdej lekcji są normą, o czym wie każdy jej uczeń ;) Pasjonatka łamigłówek logicznych. Dla relaksu lubi przeczytać wciągający kryminał i upiec ciasto. Uwielbia dalekie podróże do słonecznych zakątków Europy.

Tomczyk_Maciej_zdjęcie.jpeg

Maciej

Tomczyk

historia, WOS

Absolwent historii ogólnej i nauczycielskiej Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizacja z zakresu turystyki historycznej i animacji historii. Choć najbardziej interesuje się zakutym średniowieczem, to czasem ujawnia się w nim romantyczny pozytywista. 

ŁÓDŹ.png

Monika

Troczka

język niemiecki

Posiada wieloletnie doświadczenie

w nauczaniu języka niemieckiego i podstaw przedsiębiorczości. Wierzy, że znajomość języków obcych i zainteresowanie otaczającym światem wzbogacają życie

i to stara się przekazywać młodzieży.

Dba o własny rozwój poszerzając kwalifikacje zawodowe. W wolnym czasie podróżuje, ceni dobre kino, ciekawą literaturę, a zimą uwielbia jazdę na nartach. Prywatnie mama dwóch córek.

ŁÓDŹ.png

Julia

Urbaniak

język angielski

Jej pasją jest nauczanie języka angielskiego. Jest osobą, która zna się na swoim fachu. Ma na swoim koncie laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Kocha swój zawód i nie zamieniłaby go na żaden inny. Ma bardzo dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą. Jest komunikatywna i empatyczna. Prywatnie lubi muzykę, gotowanie i dobrą książkę. Kocha zwierzęta, ich los nie jest jej obojętny.

Marta

Walińska

język angielski

Nauczyciel języka angielskiego i trener z zakresu przedsiębiorczości oraz funduszy unijnych. Uczestnik wielu wymian międzynarodowych, dzięki którym rozwijała kompetencje i wrażliwość kulturową.

Jednakże to możliwość pozytywnego wpływu na przyszłość ucznia stanowi dla niej największą satysfakcję. Prywatnie szczęśliwa mama, kochająca podróże, Skandynawię, rodzinne wieczory przy grach planszowych oraz wierny kibic siatkówki.

ŁÓDŹ.png

Sylwester Zakrzewski

geografia, przyroda

Absolwent Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Miłośnik geopolityki i paleontologii. Pasjonat szeroko rozumianej wiedzy społecznej. W wolnych chwilach namiętnie czyta literaturę piękną.

Fan sportu, w szczególności piłki nożnej.

ŁÓDŹ.png

Katarzyna Zduniak-Niedomagała

język niemiecki

Absolwentka filologii germańskiej, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Wolne chwile spędza zazwyczaj aktywnie. Bardzo lubi jeździć na rowerze i spacerować. Swój wolny czas poświęca na czytanie książek, słuchanie muzyki i oglądanie meczów NBA 😊

Żeglińska-Klincewicz_Małgorzata_biogr

Małgorzata Żeglińska-Klincewicz

fizyka

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego nie tylko kierunku Fizyka, ale także Zarządzanie Finansami.

„Uczę bo chcę, bo lubię. Bo robiłam 100 innych rzeczy, ale ta jest najfajniejsza jaka przytrafiła mi się w życiu.” Jest zakochana w jodze, narciarstwie, nurkowaniu oraz innych sportach wodnych. Niestety, jak mówi, w niczym nie przejawia wybitnych uzdolnień. Z wszystkich sportów zdecydowanie najlepiej wychodzi jej kibicowanie, zwłaszcza na meczach piłkarskich. Dewiza życiowa: „w życiu są rzeczy ważne i ważniejsze” oraz „pomyślę

o tym jutro”.

Szkoaa-Gortata_Kadra-1711.jpg

Katarzyna Snuszka

Dyrektor organizacyjna

nauczycielka matematyki
Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, matematyk i filolog klasyczny, ukończyła również zarządzanie oświatą. Egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi w zakresie egzaminu maturalnego i ósmoklasisty. Miłośniczka kultury starożytnej basenu Morza Śródziemnego.

20200423_195140.png

Małgorzata

Dzika

pedagog szkolny

Jej gabinet jest miejscem, do którego przychodzą uczniowie omówić różne problemy i te małe i te duże, wobec żadnego nie jest obojętna.

nauczyciele @Rzgowska

Tołwiński Adam.jpg

Adam

Tołwiński

informatyka

Absolwent Politechniki Łódzkiej i Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej. Informatyk – pasjonat, otwarty, pomocny i zorientowany na sukces, przede wszystkim uczniów.

Tyrcha Agnieszka.jpg

Agnieszka

Tyrcha

edukacja wczesnoszkolna

Absolwentka studiów pedagogicznych na kierunku praca społeczno wychowawcza

z dzieckiem i rodziną na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych na kierunku edukacja wczesnoszkolna

i przedszkolna z elementami terapii pedagogicznej. Mówi o sobie, że nauczanie dzieci to nie tylko praca, lecz także pasja. Niestrudzenie stara się, aby każdy dzień dziecka spędzony w szkole przyniósł mu wiele radości, jak również wpłynął na jego wszechstronny rozwój.

ŁÓDŹ.png

Alicja

Wach

język niemiecki

Absolwentka Filologii Germańskiej  Uniwersytetu Łódzkiego. Nauczyciel

z długoletnim doświadczeniem w pracy

w liceach ogólnokształcących, współpracujący z Unią Europejskich Federalistów w Łodzi, organizujący wyjazdy edukacyjne dla uczniów do Niemiec i Austrii.

Przybylska Anna.jpg

Anna

Przybylska

platyka, muzyka

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i studium Techniki Teatralno-Filmowej. Wielokrotnie prowadziła obozy sportowe i kolonie dla dzieci i młodzieży. Pasjonatka talentów plastycznych.

Binkowski Dominik.jpg

Dominik Binkowski

historia

Od dziecka związany z łódzką koszykówką. Nieustannie walczy o wydobywanie każdej iskry potencjału u młodzieży co powoduje, że bywa bardzo wymagający i nieustępliwy. Uwielbiający rywalizację, sport

i dobrą książkę.

Róg_Dominika.jpg

Dominika

Róg

chemia

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunkach Nauczanie Chemii oraz Chemia Kosmetyczna. Artystyczna dusza, ze ścisłym umysłem i wielkim sercem do nauczania. Próbuje wraz z uczniami poczuć chemię

do chemii.

Janicka_Obrębska_Ewa.jpg

Ewa Janicka-Obrębska

fizyka

Marzyła by uczyć maluchy, a została panią od fizyki i chemii. Fanką koszykówki z poczuciem humoru. Wyznaje zasadę:

„W życiu nie chodzi o to, by przetrwać burzę a o to by zatańczyć w deszczu".

Pawłowska_Janina.jpg

Janina Pawłowska

język angielski

Nauczyciel języka angielskiego

z wieloletnim doświadczeniem w pracy dydaktycznej na wszystkich poziomach edukacyjnych. Egzaminator maturalny, organizator konkursów językowych i szkoleń. Na co dzień współpracuje z wydawnictwami językowymi. Wymaga wiele on innych, jeszcze więcej od siebie.

Johanowicz Justyna.jpg

Justyna Johanowicz

język polski

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Filologia Polska oraz studiów podyplomowych z zakresu nauczania etyki. Nauczycielka polskiego od czternastu lat. Miłośniczka kotów, książek (wszelakich), kina (dobrego), podróży i gier RPG.

Hołota Marcin.jpg

Marcin

Hołota

biologia

Absolwent biologii (specjalność biologia eksperymentalna) na Uniwersytecie Łódzkim, doktorant w Katedrze Biofizyki Ogólnej Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ. Prywatnie pasjonat podróży, miłośnik Hiszpanii i wszystkiego co hiszpańskie.

Szewczyk Marcin.jpg

Marcin

Szewczyk

WOK / WOS

Poza liceum wykładowca akademicki, ale uczył już na każdym poziomie – od żłobka po uniwersytet III wieku. O sporcie wie niewiele, poza tym, że jest instruktorem, zawodnikiem i sędzią curlingu. Przyszłość widzi w e-sporcie.

Hankiewicz Marta.jpg

Marta Hankiewicz

język angielski

Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Łódzkim, związana ze Szkołą Gortata od pięciu lat. W wolnych chwilach uprawia jogę i medytuje.

Markut_Małgorzata.jpg

Marta

Markut

język polski

język angielski

Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Miłośniczka poezji, muzyki, teatru. Wierna fanka Metalliki

i Agaty Dudy- Gracz.

Gajzler Kurzawa Monika.jpg

Monika Gajzler-Kurzawa

geografia

Magister geografii. Nauczyciel dyplomowany. Egzaminator egzaminu maturalnego z geografii. Ukończone studia podyplomowe w zakresie doradztwa zawodowego i oligofrenopedagogiki. Uważa, że lekcja bez mapy jest lekcją straconą.

Gandecka Weronika.jpg

Weronika Gandecka

matematyka

Absolwentka Wydziału Matematyki Uniwersytetu Łódzkiego. Zdobyła doświadczenie w pracy z uczniami

w każdym wieku i chętnie pomaga znaleźć wspólny język z matematyką.

trenerzy @Rzgowska

Lidia.jpg

Lidia

Niedzielska

trenerka koszykówki (ŁKS Szkoła Gortata)

Absolwentka Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie Trener koszykówki klasy C. Była reprezentantka Polski we wszystkich kategoriach młodzieżowych. W 2008 roku wraz z reprezentacją Polski Juniorek Starszych wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Europy Dywizji B. Była zawodniczka Polskiej Ekstraklasy Kobiet grająca w klubach takich jak : Artego Bydgoszcz, Lider Pruszków, MKK Siedlce, Widzew Łódź Dwukrotnie wywalczyła awans do Ekstraklasy –

z Liderem Pruszków w 2009 r. i z MKK Siedlce w 2013 r. W sezonie 2014/2015 była grającą asystentką trenera Adama Ziemińskiego w zespole Widzewa Łódź

20200511_123258.jpg

Jarosław Ciemieniewski

trener judo (Akademia Judo Łódź)

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Licencjonowany trener II klasy Polskiego Związku Judo, trener współpracujący kadr wojewódzkich w judo. Menedżer i animator sportu i kultury fizycznej. Wychowawca wielu pokoleń judoków. Jako zawodnik wieloletni reprezentant kraju oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Posiadacz mistrzowskiego stopnia w judo IV DAN. Inicjator i popularyzator wielu przedsięwzięć sportowo - rekreacyjnych w Łodzi. Niekwestionowany autorytet dzieci i młodzieży. Najdłużej pracujący trener w Szkole Gortata w Łodzi.

Majewski Maciej.jpg

Maciej

Majewski

trener piłki nożnej i zajęć ogólnorozwojowych

Absolwent Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Łódzkiego. Trener piłki nożnej, animator rekreacji ruchowej i czasu wolnego, sędzia piłkarski na szczeblu Centralnym. Cierpliwy wobec najmłodszych, zarażający miłością i pasją do sportu

Puczyński.jpg

Maciej

Puczyński  

trener koszykówki (ŁKS Szkoła Gortata)

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej, Trener PZKOSZ II klasy (licencja B). Od sezonu 2016/2017 trener grup młodzieżowych w  ŁKS Szkoła Gortata Łódź. Trener kadry wojewódzkiej ŁZKOSZ w roku 2020.

Sieradzki.jpg

Maciej

Sieradzki

trener przygotowania motorycznego (ŁKS Szkoła Gortata)

Certyfikat trenera personalnego EXOC. Od 2019 roku trener przygotowania motorycznego w Szkole

Gortata.   

94102460_228688438387608_739125130607093

Miodrag

Gajic

trener koszykówki

Były zawodowy koszykarz w Jugosławii. Wyższy trener koszykówki, Serbian Red licencje, FIBA approwed coach, Stala licencja "A",wykładowca PZkosz. Trenował 11 zespołów męskiej extraklsay w kobiecej 4 zespole, extraklasy. Zdobył 2 razy 1 miejsce w Anglii (SBLeopards Londyn, 2 razy brąz medal 1997 i 1998/(Bobry Bytom, 1 miejsce w Grupie N Euro pucharu, (Ericsson Bobry Bytom),2 razy byl wybrany na trenera sezonu (Gazeta Wyborcza 2000, FGBL 2011), Mistrz 1 ligi kobiet (PACO Bank Pabianice z rekordem 30 wygranych z 30 meczów.

94482844_1499838236842427_43096144959839

Olga

Urbanowicz

trenerka koszykówki

Ze Szkołą Gortata związana o 2016 roku.

Była reprezentantka kadry narodowej we wszystkich

kategoriach wiekowych.

Udział w ME u16 Sopron 1997r.

Udział w ME u18 Bursa 1998r.

Udział w ME u20 Bardejów 2000r.

Szeroka kadra Polski seniorek.

Brązowa medalistka MP kadetek z OSĄ Zgorzelec,

Złota medalistka MP juniorek ze Ślęzą Wrocław. Potrójna brązowa medalistka MP seniorek ze Ślęzą Wrocław i CCC Polkowice.

Trepka.jpg

Piotr

Trepka

trener koszykówki (ŁKS Szkoła Gortata)

Jako zawodnik występował w kilku klubach na poziomie pierwszej i drugiej ligi. W 2011 roku wywalczył awans do ekstraklasy z drużyną ŁKS Sphinx Łódź z ,którym rozegrał sezon na tym poziomie rozgrywkowym. Trener drużyn U16, U18, U20  ŁKS Szkoła Gortata od 2016 roku.

Zych (2).jpg

Piotr

Zych

trener koszykówki (ŁKS Szkoła Gortata)

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Trener I klasy  koszykówki (licencja A PZKOSZ) Członek komisji szkoleniowej PZKOSZ oraz koordynator d.s szkoleniowych Łódzkiego Związku koszykówki. Trener drużyn młodzieżowych i ligowych  w ŁKS Koszykówka Męska od 1994 roku. Srebrny medal Mistrzostw Polski kadetów w 1998 roku. 5 miejsce Mistrzostw Polski juniorów starszych 2013 roku. Awans do I ligi koszykówki w 2008 roku. Awans do ekstraklasy w 2011. Trener zespołu ekstraklasy ŁKS Łódź w sezonie 2011/12. Awans do II ligi w sezonie 2013/14.

Darnik.jpg

Radosław

Darnikowski

trener koszykówki (ŁKS Szkoła Gortata)

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Trener grup młodzieżowych w łódzkich klubach od 1994 roku.  Mistrz województwa łódzkiego w kategorii U14,U16,U18. Uczestnik Mistrzostw Polski szkół podstawowych.

Antoszewski.jpg

Rafał Antoszewski

trener koszykówki (ŁKS Szkoła Gortata)

Od 2013 roku w  ŁKS Szkoła Gortata. Wychowawca zawodników w kategoriach od U10 do U18. Asystent trenera 2 ligi koszykówki ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata

w latach 2016-2019

Blomberg Wojciech.jpg

Wojciech

Blomberg

trener siatkówki ŁKS Siatkówka Żeńska)

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego Pedagogika Kultury Fizycznej i Zdrowotnej

 
 
 
 
 
 

trenerzy @Minerska

Drechsler_Paweł.jpg

Paweł

Drechsler

koordynator przygotowania motorycznego

Od 2016 roku związany ze Szkołą Marcina Gortata, w której koordynuje program przygotowania motorycznego dla piłkarzy oraz integruje prace szkoły z Akademią ŁKS. Z Łódzkim Klubem Sportowym związany od 2017 roku, gdzie od początku pełni funkcje Koordynatora ds. metodologii oraz planowania.

Jako trener wizytował w wielu klubach hiszpańskiej Primera Division oraz ich akademiach m.in Atletico Madryt, Real Madryt, Betis Sevilla, Rayo Vallecano, a ostatnio Getafe CF. W 2018 roku odwiedził również klub ligi NBA Washington Wizards, w którym miał okazje obserwować życie organizacji „od kuchni”.

 

Trener z licencją UEFA A, Mgr Pedagogiki (UŁ), Na Katowickim AWF ukończył studia podyplomowe z zakresu przygotowania motorycznego w sportach drużynowych. Uczestnik wielu szkoleń i konferencji.

Adamczyk Sebastian.jpg

Sebastian Adamczyk

fizjoterapeuta,

trener przygotowania motorycznego

W Łodzi mieszka od urodzenia. Z ŁKS ŁÓDŹ związany od najmłodszych lat, gdy reprezentował barwy Klubu jako młody zawodnik. Aktualnie Trener Przygotowania Motorycznego oraz Fizjoterapeuta. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunku Fizjoterapia oraz uczestnik szkolenia amerykańskiej metodologii przygotowania motorycznego EXOS. Miłośnik motoryzacji oraz wszelkich wyzwań sportowych.

Przechwytywanie.PNG

Bożena Bernadowska

łyżwiarstwo figurowe

4 lat trener łyżwiarstwa w Szkole Marcina Gortata. W ciągu ponad 40-tu lat pracy zawodowej wychowałam wielu Mistrzów Polski w konkurencji tańców na lodzie we wszystkich kategoriach wiekowych, reprezentantów Polski na zawody międzynarodowe, Mistrzostwa Świata Juniorów oraz Mistrzostwa Europy

i Świata Seniorów.

Bernadowski_Maciej_zdjęcie.jpg

Maciej Bernadowski

łyżwiarstwo figurowe

Trener II klasy i były wielokrotny reprezentant Polski w łyżwiarstwie figurowym (tańce na lodzie). Mistrz Polski Juniorów, 3 krotny Mistrz Polski Seniorów, uczestnik Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Ponadto wielokrotnie stawał na podium zawodów krajowych i międzynarodowych będąc członkiem Kadry Narodowej PZŁF - najpierw Juniorów a od 2010r. Seniorów - od 2004 roku do zakończenia kariery 2013 roku.

 

Po zakończeniu Kariery rozpoczął pracę jako trener tańców na lodzie i specjalista od techniki jazdy. Wspólnie z Mamą Bożeną Bernadowską tworzą duet trenerski. Współpraca zaowocowała w ostatnich latach 3 krotnym uczestnictwem absolwentów Szkoły Gortata Olexandry Borysovej i Cezarego Zawadzkiego w Mistrzostwach Świata Juniorów, 2 krotnym Mistrzostwem Polski i Vice Mistrzostwem Polski. 

Gołaszewski_Adam.jpg

Adam Gołaszewski

piłka nożna

Pasjonat piłki nożnej. Fanatyk Łódzkiego Klubu Sportowego, kibic Interu Mediolan, Celticu Glasgow oraz angielskiego Mansfield Town. Od dziecka śledzi rozgrywki NBA kibicując Charlotte Hornets.

Trener z licencją UEFA A z doświadczeniem w pracy z młodzieżą i dziećmi od 2007 roku. Uwielbia pracę z młodymi adeptami futbolu. Współtwórca bazy danych do angielskiej gry Football Manager. W wolnym czasie lubi jazdę na rowerze i dobre kino.

Krasnopolski Marcin.jpg

Marcin Krasnopolski

piłka nożna

Związany z ŁKS od najmłodszych lat jako zawodnik akademii, obecnie jako trener drużyny U10. Posiada licencję UEFA B, jest w trakcie kursu UEFA A. Zwolennik gry w stylu hiszpańskim. Ulubioną drużyną zagraniczną jest Real Madryt. Po pracy lubi aktywnie spędzać czas wolny grając w rożne dyscypliny sportowe. 

Majewski_Rafał_zdjęcie.jpg

Rafał

Majewski

piłka nożna

Absolwent Wydziału Nauk o Wychowaniu (kierunek Pedagogika Wychowania Fizycznego) na Uniwersytecie Łódzkim. Trener piłki nożnej od 13 lat. Od 3 lat

w Akademii ŁKS Łódź. Od 1993 wierny kibic ŁKS. Miłośnik piłki nożnej oraz innych dyscyplin sportowych, a także muzyki. 

Matysiak Marcin.jpg

Marcin

Matysiak

piłka nożna

Trener UEFA A, uczestnik licznych krajowych i zagranicznych staży. Współpracował przy projektach LAMO i ZAMO w Polskim Związku Piłki Nożnej. Uwielbia ligę hiszpańską i angielską. Zakochany

w filozofii gry Pepa Guardioli oraz modelu pracy z ludźmi Jurgena Kloppa. Kibic Realu Madryt oraz AC Milan

(szczególnie z lat 90-tych).

W młodości ulubieni zawodnicy to Raul, Marco van Basten i Mehmet Scholl.

W wolnym czasie lubi gotować oraz czytać książki biograficzne byłych sportowców oraz z zakresu psychologii sportu.

Modrzejewski Kacper.jpg

Kacper Modrzejewski

piłka nożna

Łodzianin od urodzenia. Od 2019 roku pracuje jako Trener kategorii U 12 w ŁKS Łódź. W młodości reprezentował barwy kadr województwa łódzkiego w piłce nożnej, po zakończeniu przygody piłkarskiej zdobył kwalifikacje pedagogiczne, trenerskie, a także ukończył kurs sędziego piłki nożnej. Pomimo młodego wieku, w pracy trenera-pedagoga pomaga mu kilkuletnie doświadczenie pracy z młodzieżą w każdym w wieku. Obecnie w trakcie kursu UEFA A. Od dziecka sympatyk Łódzkiego Klubu Sportowego, jeżeli chodzi o zainteresowania można powiedzieć - sport w każdej postaci. W chwilach przerwy lubi

dobry film i muzykę.

Solarek Romuald.jpg

Romuald

Solarek

piłka nożna

Jest trenerem, który całe życie związany był ze sportem (były zawodnik na poziomie I ligi). Trener z licencją UEFA A oraz mgr AWF Wrocław. Odbył wiele staży trenerskich, między innymi w Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok, VFL Wolfsburg czy Athletic Bilbao. Oprócz sportu jego hobby jest podróżowanie.

ŁÓDŹ.png

Marek

Syniawa 

hokej

Magister wychowania fizycznego i Zarządzania w Turystyce. Trener I klasy w hokeju na Lodzie. Były zawodnik klubów KTH Krynica i Unia Oświęcim. Od 2012 trener w Łódzkim Klubie Hokejowym.

Zapart Michał.jpg

Michał

Zapart

piłka nożna

trener bramkarzy

Od 13 lat związany z ŁKS Łódź. Najpierw 11 lat jako zawodnik grający na pozycji bramkarza, a od 2 lat trener bramkarzy

w zespole rezerw. Od tego roku koordynuje szkolenie bramkarzy w Akademii ŁKS Łódź oraz wspólnie z trenerami bramkarzy otworzył Akademię Bramkarską NaZero. Pomimo młodego wieku uczestniczył w wielu konferencjach, szkoleniach i stażach trenerskich. Obecnie posiada licencję trenerska Grassroots C. Wyznaje zasadę,

że doświadczenie to nie wiek, a jakość naszych doświadczeń. W Szkole Gortata oraz Akademii ŁKS Łódź o jakość takowych chwil nietrudno.

Zientarski_Michał.jpg

Michał

Zientarski

piłka nożna

Z Łodzią związany od urodzenia, w ŁKS Łódź dopiero od 2019. Do niedawna czynny piłkarz, aktualnie spełnia się jako trener piłkarski posiadający licencję UEFA A.

W pracy z młodzieżą wdraża nowoczesne techniki szkolenia na wzór krajów zachodnich. Uczestnik licznych szkoleń

i kursów m.in. w Realu Madryt. Po godzinach entuzjasta dobrego kina

i muzyki elektronicznej.